Cilt Bakımı | Epidermis Polikliniği ®

Cilt Bakımı

İzmir Cilt Bakımı Lazer ile cilt yenileme, yüzdeki kırışıklıklar ile lekeler ve sivilce izleri gibi cilt sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan cerrahi olmayan bir tedavidir. Sorunlu cilt bölgesine kısa ve yoğun titreşimli ışınlarla yapılan atışlarla cildi kat kat soymayı hedefler. Lazer cilt yenilemesi, cildi yeniden canlandırmak ve güneşin etkilerini, yaşlılık belirtilerini ve diğer bazı cilt bozukluklarını azaltmak amacıyla cilt yenilenmesine yardımcı olan kozmetik bir prosedürdür. Tedavi güvenli, etkili ve elverişlidir. Ayrıca, kozmetik lazer cilt yenilemesinin ücreti, diğer birçok tedavi seçeneklerine göre daha uygundur.

LAZERLE CİLT YENİLEME NASIL ÇALIŞIR?

Lazer cilt yenilemesi, cildin derin katmanlarını hedef alan termal ışın enerjisini kullanır. Yüksek enerji lazeri, cildinizin doğal yolla yenilenmesine ve yapılanmasına olanak sağlar, oluşacak başka sorunlara karşı cildinizi yeni ve sağlıklı yapar. Bu teknik ayrıca çatlaklar için de önerilir. İnce yüz çizgilerinin görünümünü azaltır, cilt ton kaybını tedavi eder, yaralar, izler ve güneş hasarlarını iyileştirir. Bu çok yönlü lazer tedavisi, uzmanımızın sizin yanak ve elmacık kemikleri üstü ya da tüm yüz gibi sorunlu bölgelerinizi hedef alarak tedavi uygulayabileceği anlamına gelir. Tedavi süresi izin derinliğine ya da tedavi uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Dudak üstü ya da çene gibi küçük bölgelerin tedavi süresi 20-30 dakika olacaktır.

LAZER İLE CİLT YENİLEMENİN FAYDALARI

Genç ve güzel bir cilt için lazer cilt yenileme tedavisinin büyük faydası vardır. Lazer ile soyma ince çizgilerin, kırışıklıkların, akne izlerinin, yaşlılık belirtilerinin, doğum lekelerinin ya da ciltteki pürüzlerin ortadan kaldırılmasında etkilidir. Siğil ve benlerin büyümesinin, hatta erken teşhiste cilt kanserinin bile önüne geçmek için de kullanılır. Ek olarak, hafif ve orta dereceli ameliyat ya da yara izlerini düzeltme de tedavi olarak kullanılan en etkili yöntemlerden biridir.

Aynı zamanda cildin tüm dokusunu etkileyen, kalın ve pürüzlü sonuçlara sebep olan güneş hasarlarını da düzeltir. Derin lazer yenilemesi alt derideki kolajen üretimini arttırır.

KİMLER LAZER İLE CİLT YENİLEME İÇİN UYGUN ADAYDIR?

Çoğu hastalar için, lazer ile cilt yenileme işlemi çizgilerin, kırışıklıkların, yara izlerinin ve düzensiz pigmentasyonun (deri rengi bozukluğu) ortadan yok olması için harika bir işlemdir.

Eğer ince çizgileriniz veya göz ve ağız çevrenizde, alnınızda kırışıklıklar, sivilce izleriniz yada cildim daha sıkı, toplu bir görüntü versin diyorsanız, yüz gerdirme işlemi sebebiyle oluşan hissizlik gibi şikayetleriniz varsa, lazer ile cilt yenileme için iyi bir aday olabilirsiniz demektir.

Eğer sivilceleriniz varsa veya çok koyu bir tene sahipseniz, iyi bir aday olmayabilirsiniz. Lazerle tedavi olmadan uygulanacak medikal kozmetik uygulamalarla (kimyasal peeling v.b) cilt temizlenir ve sonraki aşamada lazerle cilt tedavisi olunabilinir.

LAZER İLE CİLT YENİLEME SONUÇLARI ?

Sonuçları 1 hafta, 10 gün arasında dereceli olarak artarak görülür. Cildiniz ve hücreleriniz doğal yollarla yenilenmeye başlar. Lazer ile cilt yenilemenin diğer etkileyici yönü ise, kolajen cilt yüzeyi altında onarıma devam eder, böylece aylar sonra bile cilt kendini yenilemeye devam eder ve sonuçlar zaman içerisinde daha da iyiye gider.

Lazer tedavisi boyunca birbiri ardına gelen cilt katmanları soyulur, sonuç olarak göz ve ağız bölgesi etrafındaki çizgiler ve kırışıklar azalmaya başlar. Tedaviden sonra, iyileşme süresi boyunca tedavi edilen bölgeyi daha düzgün ve sağlıklı gösteren yeni deri ortaya çıkar. Aynı yenilenmiş görüntü, el ve boyun derisi gibi hassas ve yaşlılık belirtilerinin ilk olarak görüldüğü yerlerde bile başarılabilir.

İzmir Cilt Bakımı Ek olarak, çil, güneş lekeleri ya da diğer cilt renk bozukluklarının görüntüsü tedavi süresince azalır veya ortadan kaybolur.

Lazer cilt yenileme tedavisi,

  • Kırışıklar
  • Lekeler
  • Düzensiz cilt tonu veya dokusu
  • Güneşten hasar görmüş cilt
  • Akne, suçiçeği veya yara izleri sorunlarında kullanılır.

LAZER İLE CİLT YENİLEME TEDAVİSİ AĞRILI MIDIR?

Hastalar, lazer cilt yenileme tedavisi süresince bazı şişlik ya da rahatsızlık hissi duysalar da, duyulan acının rahatlıkla üstesinden gelinebilir. Buz torbaları ve diğer yöntemler kullanılarak şişlik varsa azaltılabilir, ve tedavi mümkün olabildiğince rahat ve faydalı bir hale getirilebilir.

Cemal Gürsel Caddesi No.97 Kat.1 Daire.4 Demirgiller Apt. Bostanlı-Karşıyaka / İZMİR