Lazer Epilasyon Çeşitleri | Epidermis Polikliniği ®

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Epilasyon hizmetleri için kullanılan lazerler;

Alexandrite, Diode, Nd-Yağ olanlardır. Bu lazerler kullandıkları tek dalga boylarındaki ışın bakımından farklılıklar gösterirler. Lazer yöntemleri sistem olarak aralarında farkliliklar göstermektedirler. Bu farklar; ulaşılan sonuç, hissedilen acı veya yanetki olarak kendilerini belli ederler.

Epilasyon sırasında cildi geçen lazer ışığı kıldaki melanin tarafından emilip kıl köküne ulaşır ve yüksek ısı etkisi yaparak kök hücresinin yok olmasını sağlar. Koyu renkli ve kalın tüyler ısıyı daha iyi tuttuklarından hızlı sonuç verebilir.

Işık bazlı olan IPL, Mavi ışık vb. sistemler gerçek lazer epilasyon değillerdir.

Alexandrite lazer epilasyon en hızlı ve sonuçla doğru orantıla çalışan özel olarak tasarlanan bir sistemdir. Başarı odaklı sonuçlar için lazer uygulaması öncesinde kıl yapısı, kıl rengi ve cilt rengi analizlerini doğru bir şekilde... (devamı)

Diode lazer epilasyon alexandrite lazere göre melanin emilimi azdır. Kılı tahrip etmeye yetecek emilim gerçekleşir. Diode Lazer yeni bir yöntemmiş diyenler sistemle yeni tanışmış yada duymuşlardır. eski bir lazer teknolojisi olan diyot lazer sistemi... (devamı)

Nd- Yağ lazer epilasyon Epilasyonda ilk kullanılan lazer sistemlerinden biri olan nd-yağ lazer epilasyon 1320 dalga boyuna sahiptir. Koyu renkli cilt tiplerinde daha yaygın kullanılır. Fazlaca acısı... (devamı)

Cemal Gürsel Caddesi No.97 Kat.1 Daire.4 Demirgiller Apt. Bostanlı-Karşıyaka / İZMİR