Kıl Dönmesi ve Batık

Kıl yapısının kalın, sert ,kıvrılmaya müsait genetiği nedeniyle deri altında oluşan boşluk nedeni ile karşılaşılan rahatsız edici bir hastalıktır. . Cilt altında kalıp cilt dokusunu geçip çıkamayan kıllar nedeniyle oluşur.

Kıl yapısının kalın, sert ,kıvrılmaya müsait genetiği nedeniyle deri altında oluşan boşluk nedeni ile karşılaşılan rahatsız edici bir hastalıktır. . Cilt altında kalıp cilt dokusunu geçip çıkamayan kıllar nedeniyle oluşur.

KADINLARDA KIL ve BATIK SORUNLARI

Bir kadının bacaklarının güzel ve pürüzsüz görünmesi kadınlar tarafından çok ciddiye alınan haklı estetik bir kaygıdır. Kimi ciltler genetik olarak sağlıklı , ışıltılı ve pürüzsüzken çoğu deri genellikle yanlış uygulamalar nedeniyle bir takım hastalıklara yakalanır . Batık ve kıl dönmesi de bunlardan yalnızca ikisidir. Bu hastalıktan kurtulmanın en basit ve kalıcı yollarından birisi ise gerçek lazer epilasyon dur

LAZERLE KIL DÖNMESİ TEDAVİSİ

Lazer epilasyon uygulaması ile hastalıklı bölgedeki kıl köklerinin yakılımıyla bölge kıllardan temizlenir ve sorun çıkaran batı ve kıl dönmesi birdaha tekrarlanmaz. Kıl dönmesi ve batıklara yönelik lazer uygulaması gelişmiş ülkelerde olduğu gibi türkiyede de yüksek teknolojiye sahip sağlık kuruluşlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken husus lazerle atış yapılan cihazların cildinize deymeden 2-3mm uzaktan atış yapan teknolojiye sahip olunmasıdır . Bu durum hijyen açısından önemlilik taşır.

KIL DÖNMESİ NASIL GEÇER

Bilinen en büyük yanlış cilt ve bacaklarda oluşan bu sorunun çözümünün jiletle traş edilmesidir. Bu yöntem aksine deriye zarar verir ve ciltte kalıcı hasara neden olur. Kendini hızla tekrar edip yenileyen buna rağmen cansız ölü derinin yavaş atıldığı cilt tiplerinde çok daha fazla rastlanır. Kıl alma yönteminin sıklıkla değiştirilmesi , bu süreçte cilde özensiz davranmak, derinin yeterinde nemlendirilmemesi ve genetik faktörler nedeniyle ortaya çıktığı gözlemlenmiştir erkeklerin kaba ettlerinde görünen kıl dönmeleri veya batıklar genellikle kadınlarda görülür ve özellikle bacaklarda estetik bir çöküşe neden olur. Kıl batığına yapılan yanlış müdahaleleler arasında deriyi fazla keseleyerek temiz canlı deriye de zarar vermek ,jilet kullanımı, yanlış kulaktan dolma bitkisel karışımlar ve en kötüsü batık bölgesine tırnakla müdahaleler cilte onarımı zor lekelere ve yeni, iltihaplı sivilcelerin çıkmasına neden olur. Bu nedenle lekesiz ve tekrarlamayacak bir çözüm için bu ufakmış gibi görünen büyük soruna müdahalede gecikilmemesi gerekmektedir. Etkili ve doğru zamanda uygulanan bir lazer tedavisi ile kıl foliküllerindeki siyah noktalardan ve batık görünümünden kurtulabilirsiniz.

Epidermis Estetik ®

Epidermis Polikiliniği LTD ŞTİ Hakkında ; Sağlıklı yaş almak adına kadın erkek ayrımı olmadan sağlık, estetik güzellik, bakım konusunun öncülüğünü üstlenmek üzere 1994 tarihinde kurulmuştur ve bu sektörde kurulan ilk özel firmadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu