Erkeklerde Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, bugün sadece bayanlarla değil, erkeklerinde çok büyük ilgi gösterdikleri, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemidir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon, bugün sadece bayanlarla değil, erkeklerinde çok büyük ilgi gösterdikleri, istenmeyen tüylerden kurtulmanın  en etkili yöntemidir. Çünkü artık lazer epilasyon erkekler için sadece dansçı ya da sporcuların gerek duyduğu bir uygulama değil. Aşırı kıllanma sorunu ile karşı karşıya olan her erkek, bu sorunu lazer epilasyon uygulaması ile kolayca çözebilmekte. En basit örnekleri sakal üstlerinde göze kadar çıkan kıllanmadan dolayı çirkin görüntü istemeyen erkekler veya koltuk altı kıllarını kesmek için harcanan zamandan şikayetci olan erkekler bu işlere lazer epilasyon ile kalıcı çözümler sağlamaktadırlar.

Pek çok bölgede uygulanabilen lazer epilasyon yöntemi, uzman ellerde üstün teknoloji ürünü olan cihazlar ile mükemmel sonuçlara imza atabilir. Günümüz teknolojisinde erkeklere lazer epilasyon başarılı ve sonuç odaklı uygulanmaktadır. Genel Lazer epilasyon Uygulaması yaptıranların yaklaşık %35-40 kadarı erkektir.

Bu konuya dair erkeklerin kafasını karıştıran pek çok soru uygulama sırasında kıllar gibi tamamiyle gitmektedir.

Erkeklerde lazer epilasyon uygulaması ile kıllardan tamamen kurtulmak mümkün mü?

Evet, Doğru seans sayısı ve doğru seans aralıkları ile lazer epilasyon uygulamasından maksimum fayda alınabilir ki bu da, büyük oranda kalıcı olarak kıllardan kurtulmak anlamına gelir. Ayrıca erkeklerde kıl yoğunluğunun ve kalınlığının daha yüksek seviyede olması açısından kadınlardan daha avantajlı olmaktadırlar. Lazer epilasyon ile kökleri tahrip olan kıllar tekrar çıkmamaktadır. Amerikan FDA nın da onayladığı lazer epilasyon sistemi uzun süreli klinik çalışmalar sonucunda  bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Erkeklerde lazer epilasyon hangi bölgelere yapılabiliyor?

Sıklıkla erkeklerin bu yöndeki talepleri sakal üstü, sırt, omuz, göğüs, koltuk altı, ense ve boyun olsa da, parmak üstü gibi daha pek çok bölgede de uygulanması mümkündür. Dolayısıyla bu anlamda uzman bir sağlık kuruluşu ile görüşerek, uygulamayı detaylandırabilirsiniz.

Lazer epilasyon sadece kulak içleri, göz çukuru, burun içi ve kulak içlerine yapılmaz. Geri kalan tüm bölgelere lazer epilasyon uygulanmaktadır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılmalıdır?

Seans sayıları, erkeklerde lazer epilasyon yapılacak olan bölgeye göre değişiklik gösterir. Çünkü her bölgenin kıl yapısı farklıdır ve uygulamaya karşı gösterilen direnç de farklı olmaktadır. Örneğin, normal şartlarda bacak, göğüs ve yüz gibi bölgeler lazer epilasyona daha kolay cevap verir ve 6 – 8 seansta sonuç alınabilir. Ancak sırt, omuz, ense ve üst kol gibi bölgeler daha dirençli kıl köklerine sahip olup, daha fazla seansa gerek duyulabilir. Genel itibariyle ise seans sayısı 6 ile 10 arasında değişiklik göstermektedir.

NEDEN BİRDEN FAZLA SEANS GEREKİR

Vücutta bulunan bütün kökler aynı zaman içerisinde aktif halde olmazlar. Lazer ışığıda sadece anajen (aktif) aşamadaki kıl köklerini etkilemektedir. Dolayısıyla telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiklerinde bu aktif olan yeni kıllarada uygulama gerekmektedir.

Seans aralıkları ne kadar olmalıdır?

Seans sayısı kişinin kıl yapısı, yoğunluğu ve uygulanan bölgeye göre değişiklikler göstermektedir. 4 ile 6 seans arası Vücut Lazer epilasyonunda yeterli  gelirken yüz bölgesinde 5 ile 10 seans arasında değişebilmektedir. Bunun sebebi yüzdeki kıl ve hormonal yapının vücuttaki yapıya nazaran daha farklı olmasıdır.

İlk bir iki seansta, aralıklar biraz daha sıkı olmaktadır. Sonraları ise seans süreleri daha da açılır 2, 5, 8ay gibi. Vücut uygulamalarında ortalama 6 – 8 hafta aralık verilirken. Bu süre yüz bölgesinde 3 – 4 haftadır. Seans sayısı arttıkça, uygulamanın sonuç vermesi ile birlikte aralıklar daha da uzayacaktır.

Erkek lazer epilasyonda seans süreleri ne kadardır?

Omur ve sırt bölgesi ile bacaklar daha geniş bir bölge oluşturdukları için en uzun süren bölgelerdir. Omuz ve sırt bölgesi 40 – 50 dakika sürerken, bacaklar da aynı oranda sürecektir. Göğüs bölgesi, nispeten daha küçük bir alan olduğu için ortalama bir seans 20 – 30 dakika sürmektedir. Kollar da aynı oranda sürerken, elmacık bölgesi yani sakal üstü olarak tabir edilen bölge sadece 2 – 3 dakika sürer. Koltuk altları 5 – 6 dakika sürmektedir.

Erkekler lazer epilasyon öncesinde nelere dikkat etmeli?

Lazer epilasyon için ilk seansa gitmeden önce, seans öncesindeki iki hafta boyunca kılların alınmamış olması gerekir. Eğer çok uzama söz konusuysa traş makinası ile sadece kısaltma yapılmalıdır. Seans öncesindeki iki hafta boyunca güneşe dikkat edilmesi gerekiyor. Solaryum ya da güneşlenme sebebi ile güneşe yoğun bir şekilde maruz kalınması bazı durumlarda engelleyici olabilir. Son olarak kıllarda sarartma gibi işlemlerin yapılmamış olması istenir bu da uygulamada daha iyi sonuç alınması için bir gerekliliktir.

Epidermis Estetik ®

Epidermis Polikiliniği LTD ŞTİ Hakkında ; Sağlıklı yaş almak adına kadın erkek ayrımı olmadan sağlık, estetik güzellik, bakım konusunun öncülüğünü üstlenmek üzere 1994 tarihinde kurulmuştur ve bu sektörde kurulan ilk özel firmadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu