Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi :saç ekimi gibi zorlu ve uzun süren süreçleri yaşamamanız için alternatif olarak geliştirilmiş en etkili yöntemdir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ nedir?

Saç mezoterapisi :saç ekimi gibi zorlu ve uzun süren süreçleri yaşamamanız için alternatif olarak geliştirilmiş en etkili yöntemdir. Bu yöntemde , saçın ihtiyacı olan minerallerin , vitamin ve proteinin saçlı derinin içine mikroenjeksiyon yoluyla nüfus etmesi sağlanır.

Saç Mezoterapisi nasıl uygulanır?

Mezoterapi uygulaması yoluyla  saçın köklerini besleyen kan damarlarındaki kan akışını canlandırılır ve hızlandırılır. Bu sayede saç foliküllerinin daha fazla beslenmesi sağlanır.

Saç Dökülmesi nedir ? Saçın Önemi ?

Saçımız fiziksel görüntümüzü tanımlayan ve tamamlayan , bize özgü olan sahip olduğumuz en önemli aksesuvarlarımızdan biridir.  Farklı coğrafyalar ve sosyolojilerde saç kullanımının , kullanma şeklinin farklı anlamlara geldiği düşünülürse saçımızı kullanış biçimimiz neredeyse beden enerjimizle , mimik ve jestlerimize kadar yansır. Tam da düşündüğümüzden çok daha etkili ve önemli bir haldeyken saç dökülmesi sorunuyla karşılaştığımızda fiziksel ve duygusal olarak kötü hissetmek kaçınılmazdır.  Ancak günümüzde yapılan saç mezoterapisi uygulamasıyla kişiler şikayetlerinin çoğundan amelliyatsız bir şekilde kurtulmaktadırlar.

Bu şekil bozukluğu , sağlıksız görünüm ve dökülme kişileri depresyona kadar sürükleyebilir. Nedenleri doğru tespit edilerek hzlıca tedavi süreci başlatılmalıdır . Bu nedenle saç dökülmesi, saç köklerinde zayıfllık ve saç tellerinde incelme gözlemleyen kişi bir an önce çözüm için harekete geçmelidir. Saç dökülmesinin nedenlerini bilmek hastanın bilinçli davranmasını ve bazı erken tedbirler almasını sağlar. Birkaç saç mezoterapisi uygulaması ile birlikte saç dökülmeşeri durdurulabilir. Erkekler , kadınlara oranla bu durumdan çok daha şikayetçi olsalar da kadınlarda da oranı oldukça yüksektir . Kullanılan ürünler ve saç ekim yöntemleri ise genel olarak erkekleri hedefleyen uzun , zorlu ve pahalı yöntemlerdir.

SAÇ DÖKÜLMESİ’ nin NEDENLERİ

Genetik faktörler , değişen hormonlar, doğum sonrası süreç, duygusal ve fiziksel stres, yüksek ateş ve ağır hastalıklar, hamilelik, saç kıran, saç kırma hastalığı, hipotiroidi, fazla A vitamini ya da  B vitamini eksikliği, protein eksikliği, bağışıklık sistemindeki çöküş ya da dalgalanmalar, ani kilo kaybı , kullanılan ilaçlar ve yanlış saç şekillendirme uygulamaları saç dökülmesine neden olan ve dökülme sürecini hızlandıran en büyük faktörlerdir. Anemi , kötü ve dengesiz beslenmek ve polikistik over sendromu da saç dökülmesinin başlıca nedenleri arasında sayılabilir.  Alopesi areata ( saç köklerinin deformasyonuna neden olan bağışıklıkla ilgili bir hastalıktır ) da saç dökülmesi sebepleri arasında yer alır. Saç dökülmesinin ardından bölgede yama şeklinde bir açılma meydana gelir ve giderek bu boşluk artar.

SAÇ MEZOTERAPİSİ nedir? nasıl uygulanır?

Saç mezoterapisi , saç ekimi gibi zorlu ve uzun süren süreçleri yaşamamanız için alternatif olarak geliştirilmiş en etkili yöntemdir. Bu yöntemde , saçın ihtiyacı olan minerallerin , vitamin ve proteinin saçlı derinin içine mikroenjeksiyon yoluyla nüfus etmesi sağlanır. Mezoterapi uygulaması yoluyla  saçın köklerini besleyen kan damarlarındaki kan akışını canlandırılır ve hızlandırılır. Bu sayede saç foliküllerinin daha fazla beslenmesi sağlanır.

Saç Mezoterapisi ise yarıyor mu ?

Evet, Saç çıkışı aktive olur, dökülme engellenir iyileştirilir ve kontrol altına alınır, tüycükler saç olarak kazandırılır, saç canlılık kazanır ve saç rengi yerine gelir. İşlem sonunda da daha dolgun , parlak ve hacimli saçlar elde edilir.

Saç mezoterapisi işleminin lokal olarak yapılıyor olması , maliyetinin diğer zorlu işlemlere göre çok daha düşük olması , yan etkisinin neredeyse hiç olmaması , seans sonrası herhangi bir iz, renk değişimi, görüntüyü bozacak bir sonucu olmaması,  seans aralarının uzun ve seans sayısının az olması ve sonuçta gelinen noktada verimin ve kalitenin yüksek olması en ideal çözüm olduğunu göstermektedir.

  • Saç Mezoterapisinin en belirgin amaçları;
  • Saçın dökülmesine engel olmak
  • Dökülme sürecini durdurmak
  • Saç kalitesinin arttırmak
  • Parlak ve kaliteli saçlara sahip olmak

Saçın kendini sağlıklı bir şekilde yenilemesini sağlamaktır.

Epidermis Estetik ®

Epidermis Polikiliniği LTD ŞTİ Hakkında ; Sağlıklı yaş almak adına kadın erkek ayrımı olmadan sağlık, estetik güzellik, bakım konusunun öncülüğünü üstlenmek üzere 1994 tarihinde kurulmuştur ve bu sektörde kurulan ilk özel firmadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu