Power Plate

Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu teknikte, Power Plate’in ürettiği vibrasyon, insan vücuduna bir enerji olarak yollanır.

POWER PLATE NEDİR ?

Power Plate tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu teknikte, ürettiği vibrasyon, insan vücuduna bir enerji olarak yollanır. Tercih edilen frekanstaki salınımlar vücut kaslarını gerilme yönünde uyarır. Uygulama süresince kaslar sürekli olarak gerilir / gevşer ve çalışır. Günümüzde birçok sporcunun antremanlarını üzerine ilave ağırlıklar takarak yapmasının nedeni de budur. Vücudun her bölgesindeki kaslar uygulamanın yapıldığı kısa süre içinde yoğun bir disiplin içerisinde çalışır.
Power Plate teknolojisi sağlık adına çok önemli bir atılımdır. Rehbabilitasyon, gençleştirme, masaj, ve antianging  tedaviler de  olağan üstü sonuçlar sağlar. Power plate ile daha iyi ve sıkı gözükün ayrıca daha enerjik ve atletik hissetmek adına başarısını kanıtlamış 2001 yılından beri nasanın astronotları için kullandığı bir teknolojidir.

Power Plate’in üzerinde alacağımız pozisyon ile;

 • Kaslarımızı güçlendirebilir (Strengthening)
 • Vücudumuzu gerebilir ( Streching)
 • Vücudumuzu gevşetebilir (Relaxation)
 • Vücudumuza masaj yapabiliriz ( Massage)

POWER PLATE NASIL ÇALIŞIR

Kaslara aktif egzersiz etkisi yaptırır ve metabolizmayı hızlandırır, böylece depolanmış yağların hızlı bir şekilde enerjiye dönüştürülerek yakılmasını sağlar,Dünya çapında güvenle kullanılmakta olan bu teknoloji aynı zamanda deforme olmuş kasların sıkılaşmasını sağlar.
Kontrol panelinden seçilecek 40 Hz. salınım hızı ile kaslarımız saniyede 40 kez gerilir ve gevşer.
Örneğin, 1 dakika bu salınım altında çalışan karın kaslarımız yüzlerce kez mekik hareketi yapmışcasına yorulur.

Çalışma tamamlanıp dinlenmeye geçildiğinde, vücut kendini dengelemek için metabolizmayı ayarlar. Bu ayarlama ile vücudumuzun performans çizgisi yukarı çekilmiştir.

Bir sonraki çalışmada vücut performansını bu yeni çizgiyi baz alarak yukarıya çekmeye çalışır.
Uzun saatler spor salonlarında harcamaya son veren power plate teknolojisi sayesin çok yoğun çalışmakta olan iş adamları ve iş kadınları  günde sadece 10 dakika harcayarak spor salonunda yapılan 1,5 – 2 saatlik bir fitness çalışmasına eşdeğer aktivite gerçekleştirir.

POWER PLATE NASIL UYGULANIYOR?

Haftada ideali (3) olmak üzere düzenli olarak uygulanır. Seans sayıları ve süreleri kişinin fiziksel durumuna göre belirlenebilir. 15 dakikalık çalışma süreleri ile başlayan seanslar eğitmenin kontrolünde 20 – 30 dakikaya çıkabilmektedir. Doğru eğitmenler ile çalışmak her zaman önem taşır.
Rahatlatma ve performans arttırıcı özelliği nedeni ile gelişmiş ülkelerde, işyerlerinde sıkça kullanılmaktadır.

POWER PLATE’NİN FAYDALARI

 • Esneklik kazandırmaya yardımcıdır
 • Selülit oluşumunu engellemeye yardımcıdır
 • Vücuttaki tüm kasların çalışmasını sağlar
 • Eklem sakatlıkları riskini azaltmaktadır
 • Kan akışı ve oksijenlenmeyi arttırmaya yardımcıdır
 • Kemik yoğunluğunu arttırmaya yardımcıdır
 • Vücut suyunun drenajını destekler
 • Osteoporosis etkisini azaltmaya yardım eder
 • Hormonların daha yüksek düzeyde çalışmasını sağlar
 • Sırt ve bel ağrısını azaltır, bu bölgeleri güçlendirir
 • Kollojen üretimini destekler
 • Zihinsel ve bedensel stresi azaltmaya destek olur

POWER PLATE’DE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Tek başına harikalar yaratan bir sistem olmasına karşın özel antrenörlerle çalışılmasıyla beraber yarattığı etki iki veya üç katı artmaktadır.
Ayrıca profesyonel eğitmenler tarafından çalıştırılan kişiler özel isteklerde bulunabilir. (kalçam kalkık olsun, belimde gamze istiyorum vb.) bölgelere göre özel hareketlerle hem istenilen görünüme kavuşulur hemde ulaşılacak sonuca sağlıklı bir yoldan profesyonellik ile ulaşılır.

Epidermis Estetik ®

Epidermis Polikiliniği LTD ŞTİ Hakkında ; Sağlıklı yaş almak adına kadın erkek ayrımı olmadan sağlık, estetik güzellik, bakım konusunun öncülüğünü üstlenmek üzere 1994 tarihinde kurulmuştur ve bu sektörde kurulan ilk özel firmadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu