Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling, cildi canlılık kazandırmak ve yaşlılık belirtilerini ya da güneşe maruz kalma ile oluşan hasarları azaltmak için güvenli ve oldukça etkili bir yöntemdir.

Kimyasal peeling, cildi canlılık kazandırmak ve yaşlılık belirtilerini ya da güneşe maruz kalma ile oluşan hasarları azaltmak için güvenli ve oldukça etkili bir yöntemdir.

Farklı kimyasal peeling  işlemleri vardır ve her biri hastanın arzu ettiği etkiyi görmesi amacıyla, derinin hasarına göre belirlenir.

Kimyasal Peeling nedir?

Kimyasal peeling ölü deri hücrelerini ortadan kaldırmak ve yenilerinin oluşmasını desteklemek amacıyla daha taze ve canlı bir cilde sahip olmanız amacıyla yapılır.

Yapılan işlemler tüm dünyada, kırışıklıklar ve çizgiler, akne izleri, pigmentasyon bozuklukları, güneş izleri gibi cilt problemlerini tedavi etmek amacıyla kullanılır.

Sonuçlar ise hayat değiştirir! Cildiniz ile ilgili sorununuz ne olursa olsun, kimyasal peeling işlemi uygun olmaktadır. Günümüzde, kimyasal peeling işleminin bu kadar popüler olmasının nedeni, neredeyse anında çözümler sunması ve ameliyatsız olmasıdır.

KİMYASAL PEELİNG (CİLT SOYMA) UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Tüm soyma işlemleri öncelikle istenmeyen üst deriyi zararsız kimyasal solüsyon ile ovarak temizlemekle başlar. Bu işlem, sizin daha sağlıklı ve daha genç görünmenizi sağlayacak kolajenin üretimine ve hücre yenilenmesine olanak sağlar.

Tedavi ağrısız ve acısızdır, fakat bazı soyma işlemleri hasar gören bölgede hafif kabarıklıklara ya da işlemden birkaç gün sonra cildin soyulmasına yol açabilir.

Uzmanınız size uygun olan soyma işlemini tavsiye edecek ve en etkili sonuçları elde etmek için gerekli tedavi planını oluşturacaktır.

CİLT SOYMA İŞLEMİNİN FAYDALARI

Birçok cilt kusuru, güneşin verdiği hasar, sivilceler , yaşlanma belirtileri ya da gözenekleri tıkayan ve cildi donuk, cansız ve lekeli gösteren ölü deri hücreleri yüzünden oluşur.

Kimyasal soyma işlemi yüz, el, boyun ve dekoltenizdeki görünümü büyük ölçüde düzgünleştirir. Cilt soyma işlemi cildinizi daha düzgün, daha sağlıklı, daha dolgun ve daha sıkı görünmesini sağlar.
Cilt soyma işlemi şu cilt kusurlarını etkili şekilde azaltır ya da yok eder:

  • Akne
  • Sivilce sonrası izler
  • Kuru, dökülen cilt
  • Çizgi ve kırışıklıklar
  • Güneş lekeleri
  • Düzensiz pigmentasyon
  • Çiller
  • Geniş gözenekler
  • Koyu lekeler

KİMYASAL PEELİNG (CİLT SOYMA) İŞLEMİ BANA GÖRE Mİ?
Bu tedavi, kırışıklar, çizgiler, akne ve akne izleri, yaşlılık belirtileri, geniş gözenekler ve güneşten hasar görmüş cilt gibi türlü cilt şikayetlerini tedavi etmek amacıyla yapılır. Eğer cildinize tam anlamıyla taptaze bir başlangıç vermek istiyorsanız bu tedavi sizin için ideal.

Epidermis Estetik ®

Epidermis Polikiliniği LTD ŞTİ Hakkında ; Sağlıklı yaş almak adına kadın erkek ayrımı olmadan sağlık, estetik güzellik, bakım konusunun öncülüğünü üstlenmek üzere 1994 tarihinde kurulmuştur ve bu sektörde kurulan ilk özel firmadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu