Sivilce ve Akne Tedavisi

Akne, en yaygın olarak bilinen ve psikolojik olarak etkileyen inatçı bir cilt problemidir. Her bir Aknenin, bölgenin çeşidine göre değiştiği birkaç evresi vardır.

Sivilce ve Akne Tedavisi Akne, en yaygın olarak bilinen ve psikolojik olarak etkileyen inatçı bir cilt problemidir. Her bir Aknenin, bölgenin çeşidine göre değiştiği birkaç evresi vardır. bunlar; beyaz ve siyah noktalar veya kistli ve nodüllü noktalardır. Bu hastalık adrojen hormonuna olan hassasiyetten ötürü oluşmaktadır.

NEDEN SİVİLCELERİM VAR

Sivilce ve Akne Tedavisi tipik olarak, dünya çapında milyonlarca, bazı hormon gruplarına hassasiyeti olup da sivilce problemi yaşayan insanlardan biri olabilirsiniz. Bu hormon seviyelerinin patlak vermesi, deri hücrelerimizin paniklemesine yol açar. Cildin görevlerinden biri, cildin yüzeyini kurumaktan kurtarmaktır, ve kuru ve çatlak bir cilt enfeksiyonlara meydan verir, böylece aşırı yağ üretimiyle katalizör (hızlandırıcı) görevi alarak nokta ve sivilce oluşumuna sebep olur.

Sivilce ve Akne Tedavisi Mümkün mü?

Sivilce ve Akne Tedavisi mümkün mü? Evet mümkün, günümüz teknolojisinde sivilce ve akne sorunlarından yetişkin ve genç hastalar basit birkaç medikal estetik uygulama ile tamamen kurtulmaktadırlar. Önde gelen (kimyasal peeling, ışık peelingi vb ) gibi çeşitli medikal cilt bakım uygulamalarıyla arzu edilen olumlu sonuçlara ulaşmaktadırlar.

Birkaç hafta içinde, gerçek ve heyecanlandırıcı sonuçları görmeye başlayacaksınız ve amelliyatsız uygulamalarla sivilceler kayboldukça cildiniz daha düzgün ve temiz görünmeye başlayacak..

AKNE ve SİVİLCE NEDEN OLUŞUR?

Ayrıca, akne tek başına hijyenik sebepler yüzünden oluşmaz. Sistematik olarak (tüm vücudu da etkileyerek) iltihaplı bir duruma sebep olsa da bu sadece temiz olmamaktan ileri gelmemektedir.

Sivilce ve Akne Tedavisi cilt temizliği her ne kadar yüzeydeki kir tabakasını, makyaj ve ölü deri kalıntılarını çıkartmakta çok önemli olsa da, aslında çok temiz bir cilt de akne oluşumunu kışkırtır. Aşırı sert temizleme ise yağ üretimini tetikler ve dehidrasyon sebebiyet vererek, asit dengesi bozar ve cilt duvarının enfeksiyonlara karşı direncini düşürür.

YETİŞKİN ve GENÇLİK SİVİLCELERİ

Gençlik sivilceleri: Bu tür sivilceler genellikle, hem kız hem erkeklerde normal bir durum olan testosteron hormonu üretimiyle, ciltteki yağ dokusunun fazlaca uyarılması sebebiyle ergenlik çağı boyunca oluşur.

Yetişkin veya ileri yaş sivilceleri: Bazı zamanlar, sivilcelerin gençlik sorunu olduğunu düşünürüz, fakat EPİDERMİS ve dünyada birçok bilinen dermatoloji klinikleri, 20li, 30lu, 40lı hatta 50li yaşlardaki kadın ve erkekleri tedavi etmektedir.

Yetişkin sivilceleri gençlik sivilcelerinden nasıl ayırt edilir?

Yetişkin akneleri, gençlik dönemi aknelerinizden hem görünüş hem de tedavisi açısından çok farklıdır.

Ergenlik döneminde genelde yüzde, özellikle alında, ve bazen de kistli ve iltihaplı bir biçimde göğüs ya da sırtta birçok küçük şişlikler, siyah ve beyaz noktalar olur. Bunun nedeni ergenlik döneminde cildin, ileriki yaşlara göre daha yapışkan olmasından ve böylece gözeneklerin kolayca tıkanabilmesinden kaynaklanmaktadır. Yetişkinlerde, sivilceler genellikle yüzün daha aşağı kısımlarında, özellikle dudak kenarı ve çene çevresinde görülür. Bu alanlarda genelde daha derin ve kırmızı şişlikler vardır. Ergenlikteki gibi nce ve küçük şişlikler yetişkinlerde de görülse de, bu sıklıkla olmaz.

Kadınlarda Sivilce:

İleri yaş sivilcelerinin %80’i kadınlarda görülmektedir, buna kadının hayatında oluşan, adet dönemi, menopoz, polikistik rahim sendromu ve hamilelik gibi çeşitli hormonal değişimler sebep olmaktadır. Aslında, bu değişimler, kadınlarda ileri yaş sivilcelerinin sebeplerinin yalnızca yaklaşık üçte biridir. Androjen seviyesi normal olup da akne problemi yaşayan kadınların çoğuna, eğer akne problemi ile birlikte yüzde ve vücutta aşırı tüylenme, derinleşen ses veya düzensiz ya da az sıklıkta görülen adet dönemi durumlarına da sahipse hormon testi önerilir.

Erkeklerde Sivilce:

Sivilce ve Akne Tedavisi 20li yaşlardaki erkeklerin yaklaşık %43’ü ve 30lu yaşlardaki erkeklerin yaklaşık %20si sivilcelere sahiptir. Aslında, sivilce problemi olanlar için ortalama yaş şimdilerde 20li yaşların sonundadır. Hormonlar büyük rol oynamaktadır, fakat aşırı stres, yorgunluk ve yaşam tarzındaki ani değişimler de sivilce oluşumunu şiddetlendirir.

Sivilce nasıl görülür?

Aşağıda olduğu gibi çeşitli şekillerde görülen sivilceler hangi tip sivilceniz olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır;

AKNE ve SİVİLCELER’in OLUŞMASINDAKİ BİR DİĞER ETKEN BESLENME

Sivilce ve Akne Tedavisi yeme alışkanlıkları ve akne üzerine yapılan bir araştırmaya göre;Tek başına yiyecekler akneye sebep olmaz fakat; yetersiz beslenme, cildin enfeksiyonlarla tek başına savaşma ve iyileştirme kapasitesini düşürür. Düşük seviyedeki antioksidan, daha sonraları cilt dokusuna da zarara yol açacak serbest radikal oluşumuna olanak verir. Bağsız yağ asitleri, özellikle linoleik asit, cildin doğal savunma mekanizmasını ve asit örtüsünü azaltacaktır. Böylece, sağlıklı ve düzenli beslenme, C vitamini ve çinko takviyesi enfeksiyonlara karşı cildin savunmasını arttıracaktır.

Epidermis Estetik ®

Epidermis Polikiliniği LTD ŞTİ Hakkında ; Sağlıklı yaş almak adına kadın erkek ayrımı olmadan sağlık, estetik güzellik, bakım konusunun öncülüğünü üstlenmek üzere 1994 tarihinde kurulmuştur ve bu sektörde kurulan ilk özel firmadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu