Nd – Yag Lazer

Epilasyonda ilk kullanılan lazer sistemlerinden biri olan nd-yağ lazer epilasyon 1320 dalga boyuna sahiptir. Koyu renkli cilt tiplerinde daha yaygın kullanılır. Fazlaca acısı ve memnuniyetsizlik yaratan Long pulsed ve Q switched Nd- Yağ lazer sistemleri ile biz Epidermis olarak bazı nedenlerden dolayı uygulama yapmayı uygun görmüyoruz.

Epilasyonda ilk kullanılan lazer sistemlerinden biri olan nd-yağ lazer epilasyon 1320-1064 dalga boyuna sahiptir. Koyu renkli ve siyahi cilt tiplerinde daha yaygın kullanılır. Fazlaca acısı ve memnuniyetsizlik yaratan Long pulsed ve Q switched Nd- Yağ lazer sistemleri ile biz Epidermis olarak bazı nedenlerden dolayı uygulama yapmayı uygun görmüyoruz.

  • Nd – yag lazer sistematik özellikleri nedeni ile kıl köklerinde yeterli derecede tahribat oluşturamazlar. Bu sorun tedavi görende memnuniyetsizliğe yol açmaktadır.
  • Nd-yağ sistemlerin de alexandrite sistemlerine göre çok daha fazla acı hissedilir ve kişinin ihtiyacı olan dozda lazer enerjisi verildiğinde kişi duyduğu acıdan dolayı tedaviyi reddedebilir. Düşük enerjiler verilerek acı hiisini azaltan ticari yaklaşım bicimi doğru değildir.

Alexandrite sistemlerinden farklı olarak ciltte yanma ve leke komplikasyonları oluşturmaları daha yüksektir.

Epidermis Estetik ®

Epidermis Polikiliniği LTD ŞTİ Hakkında ; Sağlıklı yaş almak adına kadın erkek ayrımı olmadan sağlık, estetik güzellik, bakım konusunun öncülüğünü üstlenmek üzere 1994 tarihinde kurulmuştur ve bu sektörde kurulan ilk özel firmadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu