Göz Altı Morlukları

Pek çok kadın ya da erkeğin ortak problemidir göz altı morlukları. Genellikle yorgunluk ile ilişkilendirilen bu durum, gerçekten yorgunluk sonucunda ortaya çıkabilse de aslında pek çok sebebi olabilir.

Göz Altı Morlukları Nedir?

Göz Altı Morlukları pek çok kadın ya da erkeğin ortak problemidir göz altı morlukları. Genellikle yorgunluk ile ilişkilendirilen bu durum, gerçekten yorgunluk sonucunda ortaya çıkabilse de aslında pek çok sebebi olabilir. Hem yaş faktörü hemde genetik etkenler bu durumda etkili olabilirken, bilinenin aksine günümüzde göz altı morluklarına çeşitli amelliyatsız medikal yöntemler ile çözüm bulunabilmektedir.

Gözlerin altındaki damarlarda biriken kan ve bu bölgede bulunan deri dokusunun da ince olması sebebi ile gözlerin altında gölge gibi mor bir görünümün oluşmaktadır.

Bu Göz altı morluklarının kişinin psikolojisini ve özgüvenini olumsuz etkileyebilmektedir.

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Uykusuzluk bu sonucu doğuran ve en sık rastlanan sebep olsa da, melanin seviyesini artıran güneş ışınları, hiperpigmentasyon, Alerji ve Sinüzit gibi hastalıklar ve vücudun su tutması da aynı sonucu doğurabilir.

Ayrıca farklı sağlık sorunlarımız için kullandığınız bazı ilaçlar, kan damarlarının genişlemesine sebebiyet veriri. Oldukça ince olan göz altı derisi de geniş damarları gözler önüne sererek, göz altlarında koyu bir gölge oluşturur. Bu da yine göz altı morluklarının sebeplerinden biri olabilir. Her sağlık sorununda olduğu gibi göz altı problemlerinde de kalıtım oldukça yaygın olan bir sebeptir. Bunun tespiti ise ancak uzman bireyler tarafından yapılabilinir.

Göz Altı Morluklarının Tedavisi

Göz altı morluklarını tedavi edici birden fazla ameliyatsız uygulama vardır.

Fraksiyonel lazer : Fraksiyonel lazer gözaltı ve çevresine uygulandığı taktirde morluklara neden olan hücreleri belirli düzeyde yok eder ve yeni sağlıklı hücrelerin oluşmasına yardımcı olur. Ayrıca lazer uygulama yapılan doku üzerindeki kırışıklıkları ve ince cizgileri onarma açısından faydalı sonuçlar vermektedir.

  • Kimyasal peeling
  • Işık dolgusu

Epidermis Estetik ®

Epidermis Polikiliniği LTD ŞTİ Hakkında ; Sağlıklı yaş almak adına kadın erkek ayrımı olmadan sağlık, estetik güzellik, bakım konusunun öncülüğünü üstlenmek üzere 1994 tarihinde kurulmuştur ve bu sektörde kurulan ilk özel firmadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu