Göz Çevresi Kırışıklıkları

Özellikle belli yaşlardan sonra ortaya çıkan göz çevresi kırışıklıkları, temelde mimik kaslarının yoğun olarak kullanılması sebebi ile ortaya çıkar.

Göz Çevresi Kırışıklıkları Nedir?

Göz Çevresi Kırışıklıkları özellikle belli yaşlardan sonra ortaya çıkan göz çevresi kırışıklıkları, temelde mimik kaslarının yoğun olarak kullanılması sebebi ile ortaya çıkar. Göz çevresi kaslarımızın mimik hareketlerimiz sonucunda kasılıp gevşemesi esnasında oluşurlar ve zaman geçtikçe derinleşirler.

Göz altı morluklarında olduğu gibi genetik kökenin etkileri olsa da genel itibariyle üzüntülerini ve sevinçlerini mimikleri ile yaşayan kişilerin bu tip sonuçlar ile karşılaşması daha muhtemeldir. Gözlerini kısma hareketini, konuşurken ya da gülerken sıkça gerçekleştiren kişiler belli bir yaş itibariyle göz çevresi kırışıklıklarıyla karşı karşıya kalmaktadırlar.

Buna  sebep olan önemli dış etkenler de güneş ışıkları, sağlıksız beslenme ve sigara kullanımıdır. Bu tarz dış etkenler göz çevresi kırışıklığına da sebep olabiliyor.

Ancak sanılanın aksine göz çevresi kırışıklıkları günümüz teknolojisi içerisinde çeşitli Ameliyatsız uygulamalarla tedavi edilebilir. Düzenli yaptırılan uygulamalar sağlıklı ve gergin bir cilde sahip olmak için de gereklidir.

Göz Çevresi Kırışıklıklarının Tedavisi

Yılların iznini bir kaç farklı uygulama ile yok etmek mümkündür. Göz Çevresi Kırışıklıklarının Tedavisinde çeşitli medikal estetik yöntemler kullanılmakta olmakla birlikte Bu uygulamalardaki amaç problemi ortan kaldırmak, hafifletmek veya oluşmasını engellemektir.

Bu amaçla en çok tercih edilen yöntemler:

  • Fraksiyonel laser
  • Kimyasal peeling
  • Işık peeling
  • Ultherapy
  • Botox

Güneş Işının Göz Çevresi Kırışıklıkları etkisi

Güneş ışınları ise cildimizi eskiten bir etkiye sahip olması sebebi ile büyük bir rol oynuyor bu durumda. Hem cilt lekelenmeleri hem de kırışıklıklar, yoğun ve zararlı güneş ışınlarına maruz kalınması ile oluşabiliyor. Aynı zamanda yüksek seviyede ki ışıklarda gözlerimizi rahatsız eden ışığa karşı kısarız bu durumda göz çevremizde kırışıklığa neden olmaktadır.

Bu sebeple de özellikle yaz aylarında ve tatillerinizde güneşe karşı kontrollü olmak güneş gözlüğü kullanmak, göz çevresi sorunlarına da engel olmayı sağlayabilir. Yine bu bağlamda koruyucu kremler ile minimum seviyede güneşlenme ideal karşılanıyor.

Sigaranın cilt kırışıklıklarına etkisi

göz çevresi kırışıklıkları gibi genel itibariyle deriyi kırıştırıcı bir etkiye sahip olan Sigara sağlığa zararlı oluşu ile gündeme gelirken aslında bu zararından çok da bahsedilmez. Diğer zararları sebebi ile gölgede kalmaktadır.

Ancak sigaranın genel itibariyle bütün ciltte kırıştırıcı bir etkisi olmaktadır ve bu sebeple bunlara  da oldukça etkilidir. Genetik yatkınlığa sahip olmasanız da ya da güneşin olumsuz etkilerine maruz kalmasanız da sadece sigara cildinizde kırışıklıklar ortaya çıkarabilir.

Sağlıksız Beslenmenin göz çevresi kırışıklıklarına etkisi

Kötü beslenme, vücudumuzda uzun ya da kısa vadede pek çok olumsuzluğa sebep olduğu gibigöz çevresi kırışıklığına da sebep olabiliyor.

Epidermis Estetik ®

Epidermis Polikiliniği LTD ŞTİ Hakkında ; Sağlıklı yaş almak adına kadın erkek ayrımı olmadan sağlık, estetik güzellik, bakım konusunun öncülüğünü üstlenmek üzere 1994 tarihinde kurulmuştur ve bu sektörde kurulan ilk özel firmadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu