Karboksiterapi

Karboksi terapi (Co2) cerahhi olmayan hızlı ve etkili bir medikal estetik yöntemdir. Bu işlem yağ hücrelerini parçalamak, selülit görünümünü yok etmek, vücut çatlaklıklarının ve yara izlerinin görünümünü iyileştirmek, cilt elastiğini arttırmak ve kan dolaşımını hızlandırmak konusunda iddialı bir yöntemdir.

Karboksiterapi Nedir?

Karboksiterapi terapi (Co2) cerahhi olmayan hızlı ve etkili bir medikal estetik yöntemdir. Bu işlem yağ hücrelerini parçalamak, selülit görünümünü yok etmek, vücut çatlaklıklarının ve yara izlerinin görünümünü iyileştirmek, cilt elastiğini arttırmak ve kan dolaşımını hızlandırmak konusunda iddialı bir yöntemdir.
Karboksiterapi enjekte edilen bölgeye oksijenli kan akımı arttırılmasının yanı sıra , uygulama yapılan dokuya genç bir görünüm vererek cildin kolojen  oluşumunu arttırır.

KARBOKSİTERAPİ İLE SELÜLİT VE YAĞ AZALMASI

Belirli bir teknik ile enjekte edildiğin de, karbondioksit gazı yağ hücrelerine doğrudan etki eder. Yağ hücrelerinde tam anlamıyla patlama gerçekleşir ve vücüt tarafından ortadan kaldırılmaya başlanır. Selülit tedavisinin başarısı elülitlerin durumunada bağlı olabilir. Çok sertleşmiş ve yıllardır bulunan selülit tabakaları tamamen düzleştirilemez ama eskisinden çok daha iyi bir görünüm elde edilir. Ancak daha erken safhalardaki selülit oluşumlarında çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır.

KARBOKSİTERAPİ ZARARLIMIDIR

Karbondioksit varlığımızın doğal birleşenidir. Bizler oksijen soluruz ve karbondioksit olarak geri nefes veririz. Bitkiler ise kabondioksit gazını solurlar ve bizlere bizlere ihtiyacımı olan oksijeni temin ederler. Bu sırasıyla rutin ve doğal olayda insanlara karbondioksit gazı enjekte etmenin hiç bir riski yoktur. Ancak bir riski olabilir oda işlem sırasında kullanılan iğnenin ve materyallerin tek kullanımlık olmasına dikkat edilmemesiyle çeşitli sağlık sorunları yaşanabilinir. Bu yüzden karboksiterapi uygulamasını yaptırmaya karar verdiğiniz zaman işlemin uzmanlar tarafından steril bir ortamda tek kullanımlık iğne ve mataryellerle yapıldığına dikkat edilmesi gerekir.

HANGİ BÖLGELERE KARBOKSİTERAPİ UYGULANIR

  • Yüz
  • Boyun
  • Bel
  • Kollar
  • Karın
  • Kalça ve bacaklar
  • Çatlakların tedavileri, selülit tedavileri, cilt sıkılaştırma, yüz cildinin gençleştirilmesi. Cilt elastiğinin arttırılması, kan dolaşımını hızlandırmak, iz tedavileri.

UYGULAMA AĞRILI MIDIR?
Hayır uygulama agrılı değildir. hastaların bir kısmı enjeksiyon yapılan bölgede hafif bir yanma hissedebilirken diğerbir kısmı hiç birşey hissetmezler. Ayrıca yanma hissi tolere edebilinecek bir durumdur ve yanma hissi birkaç saniyede kaybolur.

KAÇ SEANS GEREKİR UYGULAMA GEREKİR?
Tedavi uzunluğu uygulama yapılacak bilgeye göre  ortalama 15-30 dakika farklılık göstermektedir.
Hastalığın şiddetine ve uygulama yapılacak bölgeye bağlıdır. Genellikle 6-12 seans sonrası arzu ettikleri sonuçlara ulaşabilmektedirler.

Epidermis Estetik ®

Epidermis Polikiliniği LTD ŞTİ Hakkında ; Sağlıklı yaş almak adına kadın erkek ayrımı olmadan sağlık, estetik güzellik, bakım konusunun öncülüğünü üstlenmek üzere 1994 tarihinde kurulmuştur ve bu sektörde kurulan ilk özel firmadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu