İnce Ayva Tüyler

İnce Ayva Tüyler

İnce Ayva Tüyler, kadınların, vücudunun tamamında görülebilen.  ince, sarı, koyu, açık renkli tüy görünümünde beliren kılların bütünüdür.

İnce  Ayva tüylerde ’kıl dibi  iltihabı, kıl dönmesi görülmesi normal karşılanırken sivilce, akne gibi hastalıkların saç kök hücrelerinden kaynaklanabileceğini düşünülmektedir.  Kıl folliküllerinin  ince ayva tüylerinde erkek tipinde artması ve dağılımında ortaya çıkan
kıllanmada; üst dudak,  çene, boyun, dekolte, şakaklar, meme başı etrafında, göbek altında, kuyruk sokumunda ve kalçalarda anormal ince ayva tüyleri vardır. Erkeklerde ve  kadınlarda ince, ayva tüyleri; kalın, uzun koyu renkli kıllara dönüşür ve bulundukları bölgede yağlanma artar, sivilce olur. Kılların, vücudun çeşitli yerlerinde dağınık  yer, yer sık ve toplu bulunur. İnce Ayva Tüyler Sarı. Beyaz, Gri, füme, kumral, siyah renklerdedir. Derimizin  derin kısmında  bulunan kıl kökü, kıl köklerinin deriye saplandığı girintilere folikül denir.

 

İnce Ayva  Tüylere halk arasında bebek tüyleri denir. İnce ayva tüyleri cildimizin hava almasını engeller. ’ sertleşirler, kalınlaşır, artarlar. İnce ve ayva tüyler iple alındığında acı verir. Ağda, sir  bağ dokularında bulunan kılcal damar kanamalarını arttırır.  Kılcal damarları kalınlaştıran, sertleştiren renk değişimlerine uğratan kıl tipleridir. Kılların renk değişiklikleri kişiden kişiye değişmektedir.

Aşırı kıllanma  hem kadın, hem erkeklerde üzüntüyle karşılanır. Rengi nasıl olursa olsun, her renkte kıl , kahverengi, siyah, sarı, kızıl beyaz kıl demetlerini ağda, cımbız ve telle koparmak ciltte leke yapar,cildi yıpratır, acı verir, geçici ve sağlıksız bir çözüm sunar.

İnce Ayva Tüyleri Gören Lazer

Biraz daha kalıcı bir şey peşindeyseniz, lazer epilasyon bir seçenek olabilir. Güvenli, ancak pahalı olan sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterir. Sizin çok tüylü veya az tüylü olmanızın bir önemi yok. Önemli olan lazer ışın demetinin  kılın fölüküllerinde bulunan melanini emerek yok edebilmesidir. Bu yüzden en etkili  lazer sistemlerine ait en etkili lazer cihazını kullanmak gerekmektedir.

İnce ve açık renkli tüylerin tedavisi lazer epilasyon tedavisine  yanıt verebilir. İnce ve koyu tüylerin pigmentlerinin bir kısmı direnç göstermezler  bu yüzden lazer epilasyon tedavisinden sonuç almak daha kolay olabilir. . Lazer epilasyon, rahatsızlık vermeyen, yan etkileri olmaksızın daha kalıcı bir işlemdir. Yüksek eğitimli operatörlerimiz Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış en son teknoloji lazerleri kullanır.

İnsanların ayva ince tüylerden rahatsız olurlar.Farklı bölgelerde bulunan tüylerden kurtulmak için  önemli zaman alır ve pahalıdır  İnce ayva tüylerden kurtulmak için kuaför ve çeşitli salonlarda uygulanan traş, ip, ağda,sir  gibi  geleneksel yöntemler  kullananılması ilerleyen zamanlarda cildi hassaslaştırır. Vücudumuzun en nazik bölgelerine özen gösterirken yanlış ellerde tüylerin alınmasına özen gösterilmemesi  cildinizde kalıcı hasarlara neden olabilir. Bu yüzden erken önlem almak için artıları, eksileri ve diğer gerçekleri iyi bilmelisiniz.

İnce Ayva Tüyler
İnce Ayva Tüyler

Lazer epilasyon tedavisi istenmeyen tüyleri en az riskle kalıcı olarak azaltabilir.Lazer epilasyon yöntemi ince kıllarda vücudun her bölgesinde yüz, ene, kollar ve vücudun tüm bölgelerinde iyi sonuç verir. Lazer pilasyon cihazları dünyada FDA tarafından onaylandı.. Hastalar tedaviye başlamadan önce daha önce ince ayva tüylere geleneksel yöntemlerle veya medikal dereceli cihazlar yerine çoğu epilasyon yapamaz durumda olan düşük dereceli bu cihazlardan birini kullanıp kullanmadıklarını belirtmelidir.

Danışanlarımızın tedaviden  önce, sonra ve tedavi sırasında maksimum özeni göstermelerini sağlıyoruz. Cildiniz için en etkili ve güvenli olacak olan tüm cilt tiplerini lazerle tedavi etmede oldukça deneyimliyiz. Vücudumuzun bazı bölgelerinde  kollarda  ve diğer vücut bölgesinde etkin, bol miktarda  ince ayva tüyleri bulunur. Koyu, daha koyu ciltlerde açık ciltlerde gri ve beyaz  ince ayva tüylerin görülmesi ve değişime uğraması kişiden kişiye değişen farklılıklar gösterir.İnsanlar farklı cilt tipine ve tonuna sahiptir. İnce ayva tüylerin çoğu pigmentten yoksun kıl kökleridir.

Cildinizi değerlendirirken doğru uygulamalar yapabilecek kurumlar seçmelisiniz. Cildiniz için doğru lazeri kullanabilen  iyi eğitimli bir uygulayıcı ile saygın poliklinikte ilk tedaviden önce test yaptırın. Hormonlarla ilgili tedavi gerekirse hormon tedavisiyle epilasyon tedavisini birlikte yürütebilirsiniz.

 

 Ayva Tüylerinde Lazer Epilasyon Tedavisi

Lazer: Lazerin tüylerde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Lazer kıl kökünün renk hücrelerini melanin pigmentini hedef alırlar. Geleneksel yöntemlerle ömür boyu uğraşılır. Lazer tedavisi kısa, etkilidir. Lazer enerjisi derinin kıvrımlı, derin, kıkırdaklı derinliklerine iner. Tedavi devamında tüylerden kurtulursunuz.  Lazer tüylerin tamamen ortadan kaldırılması açısından kalıcı olarak etkilidir. Tüylenmelerin nedeni polikistik over sendromu olabilir. Sağlık sorunlarınızda tedavileriniz lazer epilasyonla birlikte yürütülmektedir.

Tedavilerde Uzman kişilerden yardım almak yerinde karar olur, ihmal etmeyin.

Hassasiyet Testi Cilt Analizi Yapıyoruz

Ücretsiz olarak uygulama yapılacak kişinin  cilt testi analizini içerir.

 

İnce Ayva Tüylerinde Seans Sayısı

Lazer epilasyon tedavisiyle cilt tonu ve kıl tonu uygunsa ince ayva tüylerde hafif orta cilt tonlarında doğal olarak koyu sarı, kahverengi ve siyah  % 75’  e varan sonuçlar yaşayabilirsiniz. Farklı cilt tonu ve kıl renklerine ve kıl türlerine kişiye özel ayarlanabilir özellikler taşıyan programlarla alınmak istenen sonuçlar  hedeflenir. çoğu insanın ince ayva tüylerinde % 90 azalma görmesi için 6-8 tedavi gerekir.  Altta yatan bir sağlık durumu varsa,ya da kıl tipinizde melanin ve folükül yapısı sorunluysa  12 ve üstü tedaviye ihtiyaç duyabilirsiniz.”Vücudunuzda ki kıllar hayatınızın farklı noktalarında tekrar büyüyebilir.“Hamilelik ve menopoz sırasında genellikle saç büyümesinde bir artış olabilir. ” “Gebelikten sonra görülen ince tüyleri azaltmak için genellikle bir seans yeterlidir.”Cildinizi tedaviden 2-4 hafta önce cildinize dökmekten kaçının ve bölgeyi 48 saat önce  tıraşlayın, böylece lazer epilasyonuna başlamadan önce sadece küçük bir saç ucu tedavileri etkili hale getirecek.” İnce ve ayva tüyler vücudumuzda avuç içlerinde, ayak tabanlarında bulunmaz.

Yüz bölgesinde gölge, yorgunluk yapan. ince ayva tüylerin vücudumuzda saç diplerinden parmak uçlarına temizlenmesi derimizin oksijen almasını, yenilenmesini sağlar. Estetik anlamda  parlaklık oluşturur, oksijen alışverişi sayesinde derimiz genç kalır, geç yaş alır.

Ayva Tüylerine Lazer Epilasyon Yöntemi

Derimizde dağınık, sık  ve serbest bulunan İnce ayva tüylerin vücuttan  temizlenmesiyle cilt hava alır.İnce ayva tüylerinde  erkek, kadın kıl yapıları farklıdır.  Birbirine uymayan kıl düzenleri vardır.  İki cins incelediğinde kılların anormal gelişme gösterdiği hallere rastlanır. Kılları görmeye alıştığımız bölgelerde tüylerin tedavi edilebilmelerinde Lazer Epilasyon yöntemine başvurulur.

İstenmeyen yerlerde çıkmış ince ayva tüylere Lazer Epilasyon Yöntemi başarılı sonuç verir.

İnce Ayva Tüylere Lazerden Sonra Ağda Yapılır mı

Sarışın ten: Türk insanında ince ayva tüy, kıl, sert, yumuşak tüy halde bulunmaktadır.

Esmer ten: Türk kadınında esmer tene sahip kadınlarda ince ayva tüyler açık sarımsı, orta  koyu tüy halinde bulunmaktadır.

Beyaz ten: İnce ayva tüyler sert, orta sert, yumuşak görülür

Göz  çevresi   alnın bitiminde saç diplerinde, alt,üst dudak kenarlarında, üst bacaklarda  olan tüylerdir.

Kadınlarda ve Erkeklerde  ince ayva tüyler bulunur.

Kollar, üst bacak, sırt, göbek bölgelerinde sarı ince ayva tüyler bulunur.

Kadınlarda erkeklerde ince ayva tüyler

İnce Ayva  Tüyler  kadınlarda ve Erkeklerde yaş aldıkça tüyler sertleşir, kalınlaşır, artarlar.  Günlük yaşamda özellikle yüz bölgesinde, dekolte de, kulaklarda, kollarda saç bitimlerinde, burun üzerinde, parmaklarda, ellerde, burun delik bitimlerinde itici görüntü yaparlar.Derimizin temizliğinin koşulu ince ayva tüylerden, arınmaktır.

Dünyada 20 milyondan fazla kadın, 20 milyondan fazla erkek lazer epilasyon yöntemiyle ince, tüylerden arınmaktadır. Genç görünmeleri kaçınılmaz sonuçtur. Yüzleri berrak, vücutları parlaktır. 1 kadın, 2, kadın, 3, kadın yanılabilir ama 20 milyon kadın, ve 20 milyon erkek yanılamaz.  20 milyon kadının yüz bölgesinde vücutlarında  tepeden tırnağa ince ayva tüylerden kurtulmak istemesi hizmetten hakikaten memnun kaldıklarını ifade eder.

Evlerde ve salonlarda kullanılan teknolojilerin kullanmanız uygun değildir. İnce ayva tüyler sürekli ve üretgendir. Düzenli yapılacak lazer epilasyon tedavisi gerekebilir. Cildinizin pürüzsüz ve tüysüz olmasını sağlar Bu tüyleri gözleyebilmek için en az 4 uygulama yapılmalıdır. Lazer epilasyon  uygulamasının dışında ince ayva  tüyleri için iğneli lazer kullanılır veya  her ikisinde de birlikte uygulanması gerek durumlara rastlanabilir.. . Doğru enerji yüklü sistemimiz dalga boylarını kontrol eder. Yüksek kalitede ki lazer ışını  sağlıklı hizmet alınmasını sağlar. Tüylerimi ağdayla, iple aldım. Karınca yağı sürdüm tüylerim arttı. Karınca yağı sürmek folikülü azaltmaz, kılı yok etmez deri kısa vadede nemlenir. Nemli deride bulunan kıllar, tüyler çekildiğinde föliküller  temizlenmiş olur. Uzun vadede folüküller güçlenir, çoğalır artar. Güçlenen tüyler eski tüylere göre sık olur.

Vücutta  tüyler kısmen  kalınlaşır, sertleşir.  Bacak tüyleri,  sırt tüyleri, dekolte tüyleri, kulak tüyleri , yüz bölgesinde zamanla kalınlaşan tüylerle karşılaşılır.  Tüylü deri bronzlaştığında karanlık, mat görünen cilt ortaya çıkar.

Yüzünüzde, vücudunuzda istenmeyen tüylere manuel müdahale

 Kimyasal sarartıcılar tüyleri sertleştirir. Kullanılması önerilmez.

 Traş makinesi:  Batıklara sebep olabilir, cildi tahriş eder. Tıraş kıl folikülüne doğrudan etki etmez, yalnızca cilt yüzeyindeki tüyleri alır. Tüyleri kökten alan traş makineleri mevcuttur

 

Cımbız: Tüyleri cımbızla kolayca alabilirsiniz. Hızlı, etkili yöntemdir zamanla cildi tahriş eder. Lazeri kaş arası, kaş üstüne uygulamanız mantıklı olacaktır. Göz kapaklarına, kaş altına lazer uygulanamaz, iğneli epilasyon uygulanır.

Jilet : Kolay hızlı. Deriyi zedeler, batık, sivilcei akne yapar, deride kimyasal madde bırakır. Tüy alma yöntemlerinde pratiktir, sık kullanılır. Sabun, köpükle tüylü bölge temizlenir. Kılı, tüyü arttırır.

Yüz, vücut tüylerinden saatlik, günlük kurtulmanın yollarını biliyoruz.  Kullandığınız yöntemlerin zahmetleri, kullanım kaliteleri, derinin görselliği  şıklığının tatmin edici değer taşıyıp taşımadığı cilt sağlığı açısından değerlendirilmeli. Ağda, sir, cımbız, tüy dökücü kremler kullanıldığında deri altında yoğun, sürekli yığılan folükül kaynağı yarattığını bilerek ağda, sir, cımbız, tüy dökücü kremler kullanıldığında pişman olabilirsiniz.

Tüylerden kurtulmaya karar vermeden hormon testlerinizi yaptırmanız sağlıklı olur.

Doğru yapılan keşifler sayesinde ince, ayva tüylerden kurtulmak mümkündür.

Ağda, sir, cımbız, tüy dökücü tüyü kökünden çeker, kırar. Zamanla artarak çoğalan tüyler can sıkıcı olur, şık görülmez.

 İNCE AYVA  Tüy Yorumlarımız

.A.  Yakut –  İzmir

Kullandığım ilaçlar ayva tüylerimi arttırdı.

Tıbbi teşhis tedavilerde kullanılan ilaçlar, antibiyotikler tüylenmenizi arttırabilir.

İlaçlar, Anti-Nöbet İlaçları, Anabolik Steroidler, Testosteronlar, Prednizon, Tamoksifen türü tüylenme  yapabilir.

M.  Beril  -İstanbul

Ayva tüyler beni mutsuz ediyor.

.K.   Barça – Ağrı

Dokunduğumda, güneşte belli oluyor, gölgede karanlık gösteriyorlar. Partnerim eliyle çekiyor. Partneriniz kısa vadede  tüyleri sorun olarak görmez. Uzun vadede sorun olarak görebilir.

D.  Esin – Karşıyaka

Vücudumda, yüzümde bulunan tüyler genetik. Tüy probleminin genetik olması vücudunuzda tüylerle yaşanması anlamını taşımamalıdır. Tüyler beyaz tende, esmer tende, sarışınlarda belli olur.

.K. Emilia – Bostanlı

Epidermis Estetik ®

Epidermis Polikiliniği LTD ŞTİ Hakkında ; Sağlıklı yaş almak adına kadın erkek ayrımı olmadan sağlık, estetik güzellik, bakım konusunun öncülüğünü üstlenmek üzere 1994 tarihinde kurulmuştur ve bu sektörde kurulan ilk özel firmadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu