Lazer Epilasyon ve Merak Ettikleriniz

Lazer kelimesinin Türkçe açılımı ‘’tek bir dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık’’ demektir. Belli bir dalga boyundaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulduğunda enerjilerini bu maddeye aktararak ısı enerjisine dönüşürler.

Lazer Epilasyon ve Merak Ettikleriniz Lazer kelimesinin Türkçe açılımı ‘’tek bir dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık’’ demektir. Belli bir dalga boyundaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulduğunda enerjilerini bu maddeye aktararak ısı enerjisine dönüşürler.

Lazer Epilasyon ve Merak Ettikleriniz

Lazer tedavileri; epilasyon dışında, damarsal lezyonların tedavisi, leke ve iz tedavisi, dövme silme, kırışıklık tedavileri ve cilt yenileme gibi birçok kullanım amacına sahiptir. ‘’Selektif fototermoliz’’ denilen özel bir prensibine göre etki eden lazer sistemleri farklı dokulara zarar vermeden sadece hedeflenen yapıyı etkilemektedir. İşlemin etkili olabilmesi için;  lazer cihazı, atım süresi, enerji ve soğutma gibi faktörlerin uygun bir şekilde seçimi son derece önemlidir.

Hormonal bozukluklar, ilaç kullanımı veya genetik yatkınlık sonucu aşırı kıllanma ortaya çıkabilmekte ve bu kişide önemli kozmetik rahatsızlık oluşturmaktadır. İstenmeyen kıllardan kurtulmak için uygulanan geçici yöntemler kıllarda kalınlaşma, alerjik reaksiyonlar, kıl köklerinde enfeksiyon ve batıklar ve sonuçta lekelenmeye neden olabilmektedir.

Lazer Epilasyon ve Merak Ettikleriniz

1996 yılında FDA onayı ile lazer sistemleri epilasyon amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Lazer epilasyon için kullanılmakta olan farklı lazer sistemleri mevcuttur. Bu amaçla günümüzde en çok kullanılan Alexandrite lazer, Diode lazer ve Nd Yag lazer sistemleridir.

Epidermis Estetik ®

Epidermis Polikiliniği LTD ŞTİ Hakkında ; Sağlıklı yaş almak adına kadın erkek ayrımı olmadan sağlık, estetik güzellik, bakım konusunun öncülüğünü üstlenmek üzere 1994 tarihinde kurulmuştur ve bu sektörde kurulan ilk özel firmadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu