Diyot Lazer

Diode lazer epilasyon alexandrite lazere göre melanin emilimi azdır. Kılı tahrip etmeye yetecek emilim gerçekleşir. Diode Lazer yeni bir yöntemmiş diyenler sistemle yeni tanışmış yada duymuşlardır.

Diyot Lazer Epilasyon

Diyot Lazer epilasyon alexandrite lazere göre melanin emilimi azdır. Kılı tahrip etmeye yetecek emilim gerçekleşir. Diode Lazer yeni bir yöntemmiş diyenler sistemle yeni tanışmış yada duymuşlardır. Eski bir lazer teknolojisi olan diyot lazer sistemi soğutmalı veya kontakt lazer cihazları kullanılmaktadır. Diyot lazerler kontakt olarak kullanıldığından dolayı hijyen açısından sorun teşkil edebilmektedir. Pulse süresi cihazın teknik özelliklerinden dolayı uzundur. İnce kıllarda etkinliği az, derin ve kalın kıllarda etkisi fazla olabilir. Diyot dalga boyu alexandrite lazerlere göre daha derinlere ulaşır fakat çok ağrılıdır.

Diode lazer 2007 yılında Alma Lasers tarafından icad edilerek Soprano Diod Lazer cihazları olarak dünya satışına sunulmuştur. Günümüzde ütüleme epilasyon diod teknolojisi olarak yer almaktadır.

Dalga boyu: 800, 810 nm

Nokta boyutu: 9 mm

Fluence: 10-40

Darbe genişliği: 5-30 ms

Diyot lazer epilasyon yan etkileri nelerdir?

Bazı yaralar, yanıklar, deri renk değişikliği, kızarıklık ve şişlik olabilir.

Epidermis Estetik ®

Epidermis Polikiliniği LTD ŞTİ Hakkında ; Sağlıklı yaş almak adına kadın erkek ayrımı olmadan sağlık, estetik güzellik, bakım konusunun öncülüğünü üstlenmek üzere 1994 tarihinde kurulmuştur ve bu sektörde kurulan ilk özel firmadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu