Lazer Epilasyon Çeşitleri

Alexandrite, Diode, Nd-Yağ olanlardır. Bu lazerler kullandıkları tek dalga boylarındaki ışın bakımından farklılıklar gösterirler.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Epilasyon hizmetleri için kullanılan lazerler;

Alexandrite, Diode, Nd-Yağ olanlardır. Bu lazerler kullandıkları tek dalga boylarındaki ışın bakımından farklılıklar gösterirler. Lazer yöntemleri sistem olarak aralarında farkliliklar göstermektedirler. Bu farklar; ulaşılan sonuç, hissedilen acı veya yanetki olarak kendilerini belli ederler.

Epilasyon sırasında cildi geçen lazer ışığı kıldaki melanin tarafından emilip kıl köküne ulaşır ve yüksek ısı etkisi yaparak kök hücresinin yok olmasını sağlar. Koyu renkli ve kalın tüyler ısıyı daha iyi tuttuklarından hızlı sonuç verebilir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Işık bazlı olan IPL, Mavi ışık vb. sistemler gerçek lazer epilasyon değillerdir.

Alexandrite lazer epilasyon en hızlı ve sonuçla doğru orantıla çalışan özel olarak tasarlanan bir sistemdir. Başarı odaklı sonuçlar için lazer uygulaması öncesinde kıl yapısı, kıl rengi ve cilt rengi analizlerini doğru bir şekilde… (devamı)

Diode lazer epilasyon alexandrite lazere göre melanin emilimi azdır. Kılı tahrip etmeye yetecek emilim gerçekleşir. Diode Lazer yeni bir yöntemmiş diyenler sistemle yeni tanışmış yada duymuşlardır. eski bir lazer teknolojisi olan diyot lazer sistemi… (devamı)

Nd- Yağ lazer epilasyon Epilasyonda ilk kullanılan lazer sistemlerinden biri olan nd-yağ lazer epilasyon 1320 dalga boyuna sahiptir. Koyu renkli cilt tiplerinde daha yaygın kullanılır. Fazlaca acısı… (devamı)

Epidermis Estetik ®

Epidermis Polikiliniği LTD ŞTİ Hakkında ; Sağlıklı yaş almak adına kadın erkek ayrımı olmadan sağlık, estetik güzellik, bakım konusunun öncülüğünü üstlenmek üzere 1994 tarihinde kurulmuştur ve bu sektörde kurulan ilk özel firmadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu